My Board

Tam Versiyon: Tiny House Minik Ev Konsepti
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Son dönemde pandeminin de etkisiyle hafta sonu ulaşılabilecek mesafede, doğa içinde konaklama seçenekleri gitgide popüler oldu. İstanbul'a en yakın doğal destinasyonlardan biri olan Sapanca bölgesinde ormanlık alanlardaki villalarda konaklama ile başlayan süreç bungalov evler ve modern çadırlarla devam ediyor. Şu sıralarda minimalist ve doğaya dönük yaşam için yeni bir alternatif olan tiny house minik ev konsepti de hafta sonu tatilleri için yeni bir alternatif oluşturuyor.
 
Tiny house konseptini bu bölgedeki öncüsü olan Butik Evler Sapanca misafirlerine küçük alanda büyük mutluluklar vadediyor.
Sapanca Göl kıyısına yürüyerek 10 dakika mesafede bulunan Butik Evler Sapanca’ya İstanbul’dan özel aracınızla yaklaşık 1.5 saatte ulaşılıyor. Tesis Kartepe’ye 9 km, Maşukiye’ye, ATV ve safari aktivitelerine 6 km mesafede yer alıyor.
 
36 metrekare boyutundaki bu minik evlerin minik asma katında çift kişilik bir yatak, giriş katında ise tam donanımlı bir mutfak, oturma grubu ve banyo bulunuyor. Tiny Houselarda ısıtma ve soğutma klima ile sağlanıyor. Zaten ev o kadar minik ki başka bir ısıtma yöntemine gerek de kalmıyor. tiny house modelelrinde mutfağında yemek hazırlamanızı sağlayacak tüm ekipmanlar mevcut. Her öğünü kendiniz hazırlama imkanı sunuluyor. Hazırladığınız yemekler evin kendisi gibi minnak olan balkonunda yenebiliyor. 
 
Ücretsiz WI-FI bulunan evlerde havanın durumuna göre ister yatağınızda ister de bahçenizde projeksiyonda  film & dizi keyfi yapmanız da mümkün. Ev tadında otel konforu yaşayabileceğiniz tiny house’da havlu ve nevresim hizmeti mevcut.
 
Kaynak: Tiny House